Badania krwi u dziecka po anginie

wyniki badań 3-letniej dziewczynki. morfologia: ht z 36,3 na 35,6%; hb z 13 g% na 11,9g%; E z 4,54 na 4,16; Lz 21,48 na 8,20; płytki krwi z 573000 na 452000 1mm3; mocznik 29,4 mg%; kreatynina 0,43mg%; alat 17 u/l; aspat 35 u/l; cukier 87 mg%; elektrolity w surowicy: Na 135 mmol/l; K4,2 mmol/l. czy te badania mieszczą się w normie?córka miała wcześniej anginę i zapalenie oskrzeli i dostawała zinnat a w czasie pobierania krwi i badań miała biegunkę. badania wykonane w szpitalu.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby okreslić czy są w normie trzeba by było znać normy jakie przyjmuje konretne laboratorium gdyz mogą się one różnić, prosze udać się z tymi wynikami do swojego pediatry. W morfologii widac tendencje do anemizacji, pozostałe parametry są typowe dla infekcji a kolejny wynik świadczy o ich normalizacji, pozostałe wyniki sa raczej w normie (tak jak mówie nie znam dokładnych norm dla tego laboratorium).