Badania krwi wskazujące na małopłytkowość

Witam! W związku ze skierowaniem na badania okresowe robiłam morfologię krwi i badanie moczu. Po przeanalizowaniu wyników lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku. Ja mam wątpliwości, ponieważ niektóre wartości dość mocno odbiegają od normy. Przedstawiam wyniki morfologii: płytki krwi - 97 (x10^3); % limfocytów - 20; % monocytów - 13; % eozynocytów - 1; liczba limfocytów - 0,8 (x10^3); liczba monocytów - 0,6 (x10^3); liczba eozynocytów - 0,0 (x10^3); PCT - 0,10 %. I wyniki badania moczu: kwas moczowy - 2,3mg/dl; TG triglicerydy - 38 mg/dl; LDL - 102 mg/dl. Pozostałe wartości są prawidłowe. Ciśnienie tętnicze 70/55. Nie choruję przewlekle, w ostatnim czasie nie byłam nawet przeziębiona. Czuję się dobrze. Nie wiem czy to istotne, ale od ciąży (czyli od ok. 6 lat) mam żylaki na prawej nodze - nigdy nie konsultowałam tego z lekarzem. Mam 27 lat, waga 58 kg. Proszę o interpretację wyników. Pozdrawiam

Witam!
Zmniejszone stężenie kwasu moczowego może wynikać z diety ubogopurynowej tzn. ubogiej w mięso i jego podroby czy warzywa strączkowe. Niewielkie odchylenia w lipidach nie mają znaczenia i również mogą wynikać z diety, nie wymagają korekcji diety i trybu życia. Jeśli chodzi o układ płytkowy to występuje istotna małopłytkowość, która może mieć wiele przyczyn dlatego wskazane jest powtórzenie badania morfologii krwi za 1-2 tygodnie. Zmiany w układzie białokrwinkowym nie są istotne jeśli nie występują żadne objawy kliniczne, ale w połączeniu z małopłytkowości wymagają weryfikacji. Proponuję powtórzyć to badanie i w przypadku podobnych nieprawidłowości skonsultować problem z internistą w celu poszerzenia diagnostyki.W tej chwili bez dokładnego wywiadu oraz badania fizykalnego nic więcej nie można powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie!