Badania krzywej cukrowej a badanie glukozy

W dniu dzisiejszy otrzymałem wyniki z badań krzywej cukrowej. na około 40 minut przed badaniem glukoza 120 mg/dl. Na badania dojechałem samochodem - nie straciłem więc zbyt wiele energii. W czasie badania: Glukoza na czczo 105 mg/dl 70 99 H Glukoza po 1 godz. 195 mg/dl 160 H Glukoza po 2 godz. 115 mg/dl 140 N Mam usuniętą całkowicie tarczycę i pęcherzyk żółciowy. Wyniki z glukometru na czczo oscylują w granicach 115-128 mg/dl ale w ciągu godziny potrafią się zmienić o około 20 mg

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie powyższych wyników można rozpoznać nieprawidłową glikemię na czczo. Konieczna jest modyfikacja dotychczasowego stylu życia. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.