Badania krzywej cukrowej i insuliny z podejrzeniem insulinooporności

Witam. Wykonałam szereg podstawowych badań wraz z krzywą cukrową i insuliny z podejrzeniem insulinooporności. Jestem osobą bardzo aktywną, ćwiczę 6 dni w tygodniu, zdrowo się odżywiam (5 posiłków dziennie, co 3h) i nadal moja waga stoi w miejscu. badania zleciła mi pani dietetyk raz trener. Oto wyniki: GLUKOZA na czczo:79,5 , po 1h: 100,8 , a po 2h : 46,4 [mg/dl ]. INSULINA: na czczo: 6,5 , po 1h: 60,2 i po 2h: 10,09 [ug/ml] oraz podwyższony poziom cholesterolu .Proszę o pomoc w interpretacji

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u lekarza diabetologa. Po badaniu oraz zebraniu dokładnego wywiadu medycznego będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.