Badania krzywej cukrowej w ciąży

Witam! Jestem po badaniu krzywej cukrowej w ciąży (25 tydz. ) po 75 g glukozy wizyte u ginekologa mam dopiero za kilka dni a chchiałabym dowiedziec się czy jest sie czym martwić. Moje wyniki: na czczo 4,13mmol/l po 1h 4,83mmol/l po 2h 7,07mmol/l. Nigdy nie miałam takiego badania właściwie wyniki są w normie podanej prez laboratorium ale niepokoi mnie znacznym wzrost po 2 godzinach...czy to normalne czy powiinna sie spodziewac skierowania do diabetologa?

"Cukrzyca ciążowa” może być stwierdzona, gdy jeden z wyników uzyskanych w OGTT 75 g jest nieprawidłowy:
- glikemia na czczo 5,1–6,9 mmol/l (92–125 mg/dl)
- po 1 godz. ≥10,0 mmol/l (180 mg/dl)
- po 2 godz. ≥8,5–11,0 mmol/l (153–199 mg/dl).

Pani wyniki nie spełniają tych kryteriów.