Badania, które wykażą pasożyty

a czy na pasożyty tylko robi się badanie z kału? czy są jakieś inne badania które wykażą pasożyty. Mam wzdęcia, czasem mnie skóra swędzi i mam nos zatkany. Jak wypiję mleko czy zjem nabiał to katar mi cieknie z nosa, mam wzdęcia. W badaniach na pokarmowe alergie na mleko mi nie wyszło co mam robić? czy jest badanie na laktozę?

Badanie na pasożyty przewodu pokarmowego robi się tylko z kału.Jednak choroby pasożytnicze mogą dotyczyć także innych narządów takich jak wątroba, płuca itd. Wtedy wykonuje sie inne badania, stosowne do objawów choroby.