Badania markerów nowotworowych i endometrioza

Moja żona ma 36 lat przed menop. stwierdzono u niej endriometroze. Badała markery CA 125 23 przy max 35 , HE4 63,17 (prawidlowy <70) , ROMA 12,60 dla 11,4 norma. Czy to bardzo złe wyniki ? Czy to świadczy już o rozwijającym się raku ?

Rozpoznanie nowotworu w onkologii stawia lekarz histopatolog na podstawie badania mikroskopowego pobranej do badania tkanki ! Nie można stwierdzić obecności (lub nie) nowotworu na podstawie przedstawionych przez Pana wyników badań! zż