Badania moczu kobiety w 20. tygodniu ciąży

Witam jestem w 20 tygodniu ciąży i chciałam prosić o interpretacje wyników badań moczu. PH 5 ciężar właściwy 1024 Urobilinogen 2 Leukocyty 6-10 Szczawiany wapnia nieliczne Flora bakteryjna nieliczne

Witam!
W Pani analizie moczu zwraca uwagę przekroczenie normy urobilinogenu (norma zwykle do 1). Proponowałabym w pierwszej kolejności powtórzenie badania (żeby wykluczyć błąd laboratoryjny) a w razie ponownego nieprawidłowego wyniku zgłosić się do lekarza rodzinnego lub prowadzącego ciążę ginekologa. Wzost urobilinogenu w moczu może mieć banalną przyczynę, jak np. zaparcie, tłuste posiłki, intensywny wysiłek fizyczny ale może również świadczyć o poważniejszych stanach, jak choroby wątroby i hemoliza (czyli rozpad krwinek czerwonych). W razie nieprawidłowego wyniku wskazane byłoby wykonanie badan takich jak ALT, AST, GGTP, morfologia krwi.