Badania morfologii i żelaza

Witam Mam 18 lat i robiłam badanie morfologii i żelaza. Morfologia wyszła ok, ale poziom żelaza wyniósł 164 ( badanie poprzednie zrobione 10 dni temu wynosiło 148). Czy wzrost poziomu żelaza na moi poziomie 164 jest już groźny i czym się może objawiać oraz co jest przyczyną takiego wyniku (nie stosuję żadnej diety oraz suplementów, zażywam środki antykoncepcyjne od 6 mcy). Proszę o poradę, Alicja

Dzień dobry,

podwyższony poziom żelaza często obserwujemy u kobiet stosujących antykoncepcję.

Oczywiście w ramach profilaktyki warto wykonywać od czasu do czasu badania kontrolne u lekarza rodzinnego ale też u prowadzącego Panią ginekologa.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga