Badania morfologii krwi u 2-latka

witam mam małego synka ma ukończone 2 latka odebrałam dzisiaj wyniki i się nie pokoje morfologia LYM 64,0 a norma do 58,NEU 26,8 a zakres 37-92,HEMATOKRYT32,4 zakres 35-45,MCV 74,O zakres 80-94, MCH 35,8 a zakres 31-37.czy może być to jakas choroba czym ta związane proszę o odp bo się bardzo martwię dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanych wynikach istotną nieprawidłowość stanowi jedynie obniżony poziom HCT oraz MCV. Może być to wynik niedoboru żelaza - sugeruję zatem oznaczyć jego poziom oraz ewentualnie następnie suplementację.