Badania na boreliozę - gdzie wykonać?

Witam. Prawdopodobnie jestem chory na boreliozę. Proszę o jakieś informację, gdzie i ile się czeka na badanie krwi. Jestem z Płocka, 100 km od Warszawy, jestem w stanie dojechać do 150 km, aby wykonać bardzo szybko te badanie. Dziękuję za pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Podstawowym badaniem w kierunu boreliozy jest test ELISA, oznacza się przeciwciała w klasie IgM i IgG. Jest badanie nierefundowane z NFZ jeśli jest wykonywane w ramach Podstawowej opieki zdrowotnej. Wobec tego, najlepiej jest je wykonać "prywatnie" w dowolnym laboratorium. W obecnych czasach większość laboratoriów oferuje to badanie swoim klientom. Badanie to nie wymaga specjalnego przygotowania przed pobraniem krwi, a czas oczekiwania na wyniki wynosi ok. 2 dni robocze. Wynik najlepiej skonsultować z lekarzem chorób zakaźnych.

Redakcja abcZdrowie.pl