Badania na cukrzycę ciążową

Witam Ostatnio robiłam badanie na cukrzycę ciążową. Jestem w 27 tygodniu. Moje wyniki to: 84mg/dl na czczo,po wypiciu 75 g glukozy po godzinie 164 a po 2 godz 125. Bardzo proszę o interpretację. Do lekarza idę dopiero w przyszłym tygodniu więc się trochę stresuję. Serdecznie dziekkuję i pozdrawiam W. Siwek

Witam,

Pani wyniki wydają się być w normie:
glukoza na czczo >126 mg/dl (6,9 mmol/l), glukoza po 1 h >180 mg/dl,glukoza po 2 h >
140 mg/dl (7,8 mmol/l).

Jeżeli któryś z Pani wskaźników przekraczałby normę wówczas byłoby podejrzenie cukrzycy ciążowej i wskazanie do oznaczenia Hb glikozylowanej. Najprawdopodobniej badanie zostanie powtórzone w 32 tygodniu ciąży. Natomiast pomimo, że Pani wyniki mieszczą się w normie to lekarz na podstawie wywiadu może określić dodatkowe czynniki ryzyka rozwoju cukrzycy i np. zaproponować zmodyfikowanie Pani diety.