Badania na cytomegalię w 7 tygodniu ciąży

Jestem w 7 tygodniu ciąży. Ginekolog zlecił mi badania m.in. na cytomegalowirus. Czy mogę prosić o interpretację wyniku? CMV IgM = 0,316 (<0,7 niereaktywny), CMV IgG = >500,000 (>1 reaktywny). Co to oznacza? Czy mam pędzić do ginekologa?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wynik dodatni przeciwciała w klasie IgG, świadczy o przebytym zakażeniu Cytomegalowirusem. Ryzyko zakażenia płodu bardzo niskie. Można wykonać badanie awidności przeciwciał IgG, która wskaże, czy do infekcji doszło przed 3 miesiącami czy wcześniej.
Pozdrawiam