Badania na giardia lamblia u dziecka

Dzien dobry! Robilam 8 letniemu synowi badania na giardia lamblia ale poniewaz nie mieszkamy w Polsce a badania byly robione podczas krotkiego pobytu wyniki odebralam przez internet.Wynik jest IgA-1,103u/ml,igG-15,970u/ml.Jeden z nich jest za wysoki co wskazuje na obecnosc pasozytow .Zanim udam sie do lekarza w kraju w ktorym mieszkam prosze o sprecyzowanie wynikow,skoro jeden wynik jest dobry a drugi nie o czym to swiadczy,jak to sie leczy i czy leki sa na recepte?

Lek. Tomasz Budlewski

bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedziec. Prosze koniecznie udać się do lekarza rodzinnego lub pediatry. wysokie IgG świadczy o wcześniejszym kontacie z danym drobnoustrojem.