Badania na kiłę

Witam, chcę zapytać o badania na kiłę, mój chłopak ma paranoje na ten temat, robił 3 razy od kwietnia test vdrl zawsze były minusy ale wyczytaliśmy że vdrl robi się pod kontem kiły wczesnej do 3 miesiąca... a on może mieć prawdopodobieństwo zakażenia w wakacje tamtego roku, czyli w kwietniu były by już około 8 miesięcy teraz pond rok, czy powinien zrobić badanie pod kątem innego odczynu?? czekam na odpowiedź bardzo ważne
ponad rok temu

Witam,
Rzeczywiście testy nieswoiste w przypadku późnej kiły mogą być ujemne. Jeżeli Pani chłopak ma podstawy twierdzić że mógł ulec zakażeniu lub kilka tygodniu po niebezpiecznym stosunku zaobserwował u siebie charakterystyczne, twarde owrzodzenie kiłowe powinien wykonać testy swoiste.
Do testów tych należą: FTA, TPHA, TPI.