Badania na obecność kiły

witam mam 29 lat. ostatnio dowiedziałem się w krwiodastwie że wykryto u mnie obecność kiły,która była.krew oddawałem 22pażdziernika list dostałem 15listopada.miałem zgłosić się do oddania krwi na zbadanie 21grudnia i tak zrobiłem. co mam teraz zrobić??? jak powiedzieć o tym żonie?? jakie są możliwości zakażenia kiłą oprócz drogą płuciową??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zakażenie kiłą jest wynikiem stosunku pochwowego, analnego lub oralnego z osobą zakażoną. Narażone są również osoby zdrowe przez pocałunek z osobą zakażoną, u której zmiany kiłowe są obecne w gardle. Każde uszkodzenie skóry u osoby zdrowej naraża ją na ryzyko podczas intymnego kontaktu z osobą zakażoną.