Badania na różyczkę w 11 tygodniu ciąży

Witam.Jestem w 11 tygodniu ciąży.U mojego 3-letniego syna stwierdzono różyczkę.Sama ją przechodziłam jako dziecko i dodatkowo byłam szczepiona. Właśnie dostałam wyniki badań przeciwciał na różyczkę-IgM (=21,9;wynik wątpliwy) i IgG (36,2;wynik dodatni). Czy podwyższone IgM może świadczyć o zakażeniu?Co w takim wpadku powinnam zrobić?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli przechorowała Pani różyczkę oraz dodatkowo została Pani zaszczepiona to zachorowanie jest praktycznie niemożliwe. Mimo wszystko proponuję skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zdecyduje o ewentualnym powtórzeniu badań przeciwciał.