Badania na toksoplazmozę gondii w 19 tygodniu ciąży

Jestem w 19 tygodniu ciąży i dziś odebrałam wyniki na toxoplazme niewiem co oznaczają proszę o szybką ospowiedź. Toxoplazma gondii (ISD-9:x41) przeciwciała w kl. IgG 0,13 IU/ml <1,0 niereaktywny >/ 1.0->3.0 niejednoznaczny >/ 3.0 reaktywny toxoplazma gondii (ICD-9:x45) PRZECIWCIAŁA W KL. IgM 0,165S/CO <0,8 niereaktywne >/0,8-<1.0 niejednoznaczne >/1,0 reaktywne PROSZĘ O ODPOWIEDŹ JAK NAJSZYBCIEJ Z GÓRY DZIĘKUJE

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie chorowała Pani i nie choruje (nie jest zarażona) toksoplazmozą. Badanie należy wykonać także w trzecim trymestrze ciąży. Ważne jest unikanie surowego mięsa (np. tatar), szynek suszonych na wietrze - serrano, szwardzwaldzka, szynki włoskie i hiszpańskie, serów pleśniowych i kontaktu z nieznanymi kotami.