Badania na toksoplazmozę przed planowaną ciążą

Witam, planuję zajść w ciążę i w dniu dzisiejszym odebrałam badania których wyników nie potrafię zinterpretować. proszę o pomoc: 1. CMV Wirus cytomegalii IgG >500 U/ml obecne (normy: nieobecne <0,5, wątpliwe 0,5-0,1, obecne>0,1, 2. Rubella różyczka IgG 261,7 IU/ml obecny (normy:nieobecne<5,wątpliwy 5-10, obecne>=10), 3.Toxoplazma gondi 0,8 IU/ml nieobecne (normy:<6,40, nieobecne <6,4, wątpliwy 6,4-9,9,obecne >=10. Co oznaczają te wyniki?Z góry dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Tzn tak należałoby wykonać badania w klasie IgM i IgG, aby móc się wypowiedzieć. co do CMV oraz różyczki wyniki świadczą o dawnym zakażeniu lub w przypadku różyczki być może szczepieniu. Natomiast co do toksoplazmozy to wynik jest ujemny. Proponuję wykonać w obu klasach przeciwciał i udać się do ginekologa.