Badania na toksoplazmozę w ciąży

Dzień dobry. Jestem w ciąży. Badania na toksoplazmozę wykazały: IgG 1210IU/ML igM 0,84 awiność wyszła 0,37- lekarz nie kazał brać leku, ale właśnie dzisiaj odebrałam wyniki nowych badań ( robione po 2 tygodniach od tych pierwszych) igG 50,IU/ML IgM 0,93 . CO to znaczy ? Czy ta toksoplazmoza jest i powinnam brać lek. Bardzo boję się o moje dziecko.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, wynik wskazuje na przebycie toksoplazmozy, a nie na świeże zakażenie. Może Pani nie brać leków. Prosze jednak skonsultować sie z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam