Badania na wykluczenie depresji

Proszę o podanie jakie szczegółowe badania należy zrobić przy depresji by wyeliminować niedobory witamin i minerałów. Przyjmuję wit b1 25mg, b3 3g, B6, b12, kwas foliowy 5 mg, magnez 3000, cynk, selen, olej z kryła, GABA, L-tryptafan 1200mg, 5 HTP 1000, Kwasy OMEGA 3.6.9., KELP. Ponadto niemal woreczka żółciowego czyli nie zachodzi u mnie proces naturalnej micelacji. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Witam Pana,

Nie jest dla mnie jasne dlaczego chciałby Pan diagnozować u siebie niedobory witamin. Sama epizod depresji oraz jego terapia nie łączą się niedoborami witaminowymi. Wyjątek stanowi witamina D3, gdyż w jej przypadku znaleziono powiązania z obniżonym poizomem D3 u osób cierpiących na depresję. Dodatkowo wykazano, zę stosowanie niektórych leków przeciwdepresyjnych ( zwłaszcza z grupy SSRI) może wpływać na zmniejszenie poziomu tej witaminy. Warto zatem oznaczyć jej poziom w surowicy jesli choruje Pan na depresję i przyjmuje leki przeciwdepresyjne.

Pozdrawiam!