Badania nadżerki - czym się różnią?

Witam. Mam nadżerkę i w związku z tym chciałabym się dowiedzieć, czym się różni badanie HPV metodą PCR jakościowo od metody sond genetycznych. Które z tych badań wykonać?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Badanie HPV metodą sond genetycznych i metoda PCR pozwala na wykrycie obecności wirusów onkogennych.

Są to badania podstawowe w celu wykrycia zakażenia wirusem HPV. Badanie metodą sond genetycznych wykazuje wyższą czułość w porównaniu z badaniem HPV metodą PCR, którego swoistość jest również bardzo wysoka.
Badanie wykonuje się z wymazu pobranego podczas badania ginekologicznego.

Obie te metody są prównywalne i pozwalają na wykrycie typu wirusa.

Myślę, że decyzję najlepiej podjąć po rozmowie z ginekolgiem, który zdecyduje, które z badań w Pani przypadku będzie bardziej korzystne.

Pozdrawiam!