Badania okulistyczne i zmęczenie oczu

Prosze o porade lekarzy okulistow.Niedawno wykonalam badanie okulistyczne gdyz zauwazylam zmeczenie oczu (kompture),powiekszyl sie jedynie astygatyzm(-3,5 i -3). lekarz wykonal rozne badania, rowniez takie gdzie trzymal szklo (lub lupe) w jednym reku, bilo mocne swiatlo, ktore sie przesowalo. Co to bylo za badanie? Czy podczas rutynowych badan,lekarz okulista wykryje zmetnienie rogowki czy raczej tego nie zauwazy dopoki sie o tym nie powie? dziekuje i pozdrawiam lekarzy udzielajacych odpowiedzi.

Witam.
Badanie z przesuwającym się światłem to badanie w lampie szczelinowej i dzięki temu badaniu łatwo wykryć zmętnienie rogówki.
Pozdrawiam