Badania piersi i mikrozwapnienia

Mamm:w piersi lewej w wg tarczy zeg. godz.2 są zwapnienia o średnicy 30mm.skala BIRADS 4.USG:Sutki o bogatym utkaniu gruczołowym w obu piersiach objawy rozsianej mastopatii włoknistotorbielowatej z największa torbielą śr.30mm (dwukom.).W piersi lewej obwodowo na godz13,30 w miejscu palpacyjnego zgrubienia zgęszczenie utkania o śr.22mm z mikrozwapnieniami-BAG.Przewody mleczne w normie .Jamy pachowe wolne.Wykonano biopsje gruboigłową.Zwapnienia a mikrozwapnieniato to ogromna różnica.O co chodzi?

To nie pomyłka. W piersi występują mikrozwapnienia i mogą one towarzyszyć zmianom złośliwym ( rakowi ). Birads 4 jest wskazaniem do punkcji lub wycięcia zmiany, gdyz ryzyko występowania nowotworu wynosi 3 - 95%. Proszę udać się do Poradni Onkologicznej i umówić na konsultację z chirurgiem onkologiem

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg