Badania płynu mózgowo-rdzeniowego a SR

Witam serdecznie.Czy dobry wynik szeroko zakresowego badania płynu mózgowo rdzeniowego (hiv, hcv,badania wirusowe,borelioza, badanie ogólne,immunoglobuliny,prążki oligoklonalne) daje pewność braku możliwości stwardnienia rozsianego? Badanie było zlecone przez neurologa po wyniku mri w którym stwierdzono zmiany hiperintensywne w opisie nietypowe dla sm.Dodam,ze wyniki badania neurologiczne,okulistyczne są dobre.Objawów brak.Od dawna silne duszności zw.z astmą,nadwaga i silnie stresujący trybżycia

Witam, , to jedno tylko z badań dodatkowych, decyduje obraz kliniczny , badanie NMR etc, rozpoznanie SM tylko na podstawie badania PMR nie jest możliwe