Badania pod kątem posiadania bakterii ureaplasma parvum

Witam, Chciałem się zbadać pod kątem posiadania bakterii ureaplasma parvum. Niestety tyle jest tych badań, że nie jestem pewien czy wykonam odpowiedni. Widzę badania ureaplasma urealyticum.. ureaplasma species.. ureaplasma spp. Czy chociaż któreś z tych badań wykrywa ureaplasmę parvum? Czy są to całkiem odmienne bakterie.. Czy na tę bakterię muszę od razu robić specjalist. badanie czy może jakieś podstawowe badanie najpierw, które wykrywa że coś jest nie tak albo wszystko w porządku? Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wykonywanie badań na własną rękę, bez konkretnych wskazań nie ma większego sensu. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który na podstawie stanu klinicznego zleci niezbędne badania.