Badania potwierdzające zespół złego wchłaniania

Witam, zdiagnozowano u mnie zespół złego wchaniania, ponieważ jestem już po paru opercjach pecherza i jelit. Lekarz nie zlecil mi żadnych badań, jak mam sie do tego odnieść ? Jakie badana powinnam zrobić?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Klasycznie o zespole złego wchłaniania mówimy, kiedy długość czynnego ( uczestniczącego w procesie trawienia ) odcinka jelita cienkiego jest niewystarczająca do trawienia i wchłaniania. Takie niedostateczne wchłanianie powoduje spadek wagi ciała niezależnie od ilości i rodzaju spożywanych pokarmów. Nie wiem czy tak jest w Pani przypadku. Jeśli traci Pani masę ciała, powinna Pani skontaktować się z ośrodkiem który opiekuje się tego typu chorymi.
Można zastosować inne niż dojelitowa drogi podawania pokarmu, a także leczeni chirurgiczne

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty