Badania poziomu hormonów tarczycy w ciąży

Prośba o interpretacje wyników badań na tarczycę w ciąży.

Witam serdecznie!

Bardzo prosiłabym o interpretację wyników TSH/FT3 I FT4 - jestem w 31 tygodniu ciąży, od 14 tygodnia biorę euthyrox 25 / zawsze miałam FT3 I FT4 poniżej normy, ale w ostatnich badaniach wyniki są następujące (martwi mnie tak wysokie FT4). Czy nie jest groźne dla dziecka? Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji 0,677 μIU/ml 0,550 — 4,780 Wolna trijodotyronina (FT3) 2,51 pg/mL 2,30 — 4,20 Wolna tyroksyna (FT4) ­ 5,07 ng/dL 0,89 — 1,76 Ponieważ wizytę u swojego endokrynologa mam dopiero za dwa tygodnie, stąd moja prośba o szybką interpretację.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Witam!

Rzeczywiście stężenie fT4 jest niepokojąco wysokie - pytanie w jakich warunkach wykonano pobranie, czy nie zbyt krótko po przyjęciu leku? To koniecznie wymaga wyjaśnienia. Niedobór hormonów tarczycy jest niebezpieczny dla rozwoju dziecka - grozi przede wszystkim zaburzeniami rozwoju umysłowego, ale podwyższone stężenia tych hormonów również są niebezpieczne. Konieczny jest pilny kontakt z endokrynologiem, a w razie trudności - z lekarzem rodzinnym lub ginekologiem w celu ustalenia przyczyn takich wyników i niezwłocznego podjęcia niezbędnych działań. Pozdrawiam