Badania poziomu hormonów u 27-latki

Dostałam okres 14 XII 16r.Po 2 tygodniach poszłam zrobić poziom hormonów i wyszło tak: Estradiol: 132 pg/mL,Faza folikularna: 27-122,Faza lutealna: 49-391,Faza okołoowulacyjna: 95-433 i progesteron 2,51,Faza folikularna: 0,31-1,52,Faza lutealna: 5,16-18,56,prolaktyna mam w normie.Teraz dostałam okres 17.01.17 r, po 35 dniach(licząc oczywiście dni krwawień). Nie wiem jak odczytać te wyniki,bo nie wiem w jakiej fazie byłam.Mam miesiączki nieregularne,czasami ok.17 dni,czasem te 35,czasem nawet 42

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze należy odczytać wyniki jako w fazie folikularnej. Proszę koniecznie udac sie do lekarza ginekologa. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki.