Badania poziomu wapnia w organizmie

Mam 62 lata.Przeszłam chorobę Grawessa Basedowa i brałam dożylnie sterydy.W związku z powyższm mam wpłukany wapń z organizmu i w/g badania dezyn.z kręgosłupa w lutym 2014 r miałamT-score -1,5.obecnie w/g badania z ręki wyszło mi -3,03/.Lekarz rodzinny zlecił mi badanie wapnia całkowitego w krwi i uzyskałam wynik2,31/prawidłowy/ co to oznacza? czy ma to związek z osteoporozą/Pan który robił mi badanie z ręki twierdził że ono jest nie tak dokładne.Jak mam dale postępować? Dziękuję za odpowiedz;

Ma Pani istotne czynniki ryzyka osteoporozy: płeć, wiek, chorobę Graves-Basedowa, leczenie sterydami. Wynik densytometrii kręgosłupa ( 2014 ) wskazuje na osteopenię = zagrożenie osteoporozą Natomiast wynik przedramienia na osteoporozę. Wskazana densytometrii lewej kości udowej lub jeżeli są w niej zmiany zwyrodnieniowe to prawej. Piotrków ul Słowackiego 20