Badania profilaktyczne w diagnostyce chorób nowotworowych

Witam. Chciałam zapytac jakie badania nalezaloby wykonac aby przedwczesnie wykryc poczatki jakiejkolwiek choroby nowotworowej w organizmie, z gory dziekuje, Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

A czy ma Pani jakikolwiek wywiad rodzinny w kierunku chorób nowotworowych, to ewentualnie mogłoby nakierować na odpowiednio wczesną diagnostykę. Jeżeli nie konieczne są badania profilaktyczne, chociażby wykonywania cytologii. Proponuję udac się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie mozna okreslić odpowiednie dalsze postępowanie.