Badania prolaktyny przed staraniem się o dziecko

Dzień dobry. Mam 28 lat od czerwca tego roku staram się z mężem o dziecko. Cykle mam regularne 26-28 dni. Co miesiąc robię testy owulacyjne wychodzą pozytywne 13/14 dzień cyklu, występuje w tych dniach śluz płodny, po owulacji jest skok temperatury. Czy mimo tego mogę nie mieć owulacji? Miesiąc temu wykonałam 21 dnia cyklu badanie progesterony wynik 9, 85. Wykonałam badanie prolaktyny - 8,45 , po MCP wzrosła do 121. Co ten wynik może oznaczać i do jakiego lekarza mam iść? Dziękuję za odpowiedz.

Witam. Najprawdopodobniej jest Pani dotknięta tzw. hiperprolaktynemią czynnościową, o czym świadczy nadmierny wzrost poziomu prolaktyny w odpowiedzi na stymulację MCP. Proszę zgłosić się do endokrynologa.