Badania przed operacją macicy mięśniakowatej

Witam Mam 39lat nigdy nie rodzilam Wczoraj bylam u ginekologa ktory stwierdzil ze mam macice miesniakowata[ miesniek 10.5x7.5] powiedzial mi ze czeka mnie operacja i ze niebede miala dzieci Mam pytanie jaka czeka mnie operacja i jakiemu badaniu bede musiala sie jeszcze poddac w szpitalu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie lekarz miał na myśli hysterektomie,. Jest to zabieg polegający na usunięciu macicy. Proszę zgłosić się do szpitala zgodnie z ustaleniami.