Badania przed powrotem do czynnego uprawiania sportu

Po długiej przerwie (około 7lat) zamierzam wrócić do czynnego uprawiania sportu (kolarstwo,bieganie) O jakie badania powinienem poprosić/jakie powinien zlecić lekarz domowy podczas wizyty? Na co zwrócić uwagę? Dawid, 26 lat

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, warto wykonać morfologię krwi, ekg, badanie wysiłkowe, badanie ogólne moczu, oznaczenie stężenia elektrolitów, spirometrię. Pozdrawiam