Badania przed usunięciem żylaków

Witam, mam 28 lat, w niedalekiej przyszłości będę usuwać żyłę i żylaki, jestem juz po konsultacjach z chirurgiem naczyniowym. Jednak zalecił mi on jeszcze wizytę u hematologa, który ma dać mi skierowanie na dodatkowe badania. Wizyty są badzo drogie, a tak pewnie będzie ona polegała na uzyskaniu skierowania na badania, które też będą kosztować. Czy mogę sama zapisać się na badania i na jakie powinnam?

Ale nie wiem o co konkretnie chodzi chirurgowi naczyniowemu. Nie ma standardowo przed tego typu zabiegiem konieczności konsultacji hematologicznej ani jakiś szczegółowych skomplikowanych badań. Może u Pani występują jakieś zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia w morfologii krwi? Proszę o konkretne informacje w tym zakresie.

Witam , moim zdaniem potrzeba wizyty u hematologa przed zabiegiem flebologicznym obejmuje jedynie dwie sytuacje:
- przypadkowo stwierdzoną niedokrwistość lub trombocytopenię o podejrzewanej przyczynie hematologicznej,
- silne podejrzenie nadkrzepliwości krwi, czyli trombofilii (pacjentka podaje - przebyte zakrzepice, poronienia, wczesne zgony sercowo-naczyniowe w wywiadzie rodzinnym).
Pozdrawiam serdecznie, Łukasz Szczygieł, spec. angiolog