Badania przed zabiegiem usunięcia haluksa

Witam Mam skierowanie na oddzial ortopedyczny w celu usunięcia halluksa, muszę zrobić badania w kierunku cukrzycy, chorób serca, tarczycy. Problem polega na tym że ani lekarz ortopeda(dal mi skierowanie do szpitala) ani lekarz rodzinny nie chce mi dać skierowania na te badania. Jakie jeszcze badania powinnam zrobić w celu przyjęcia do szpitala. Pozdrawiam

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, zarówno lekarz rodzinny, jak również szpital, w którym będzie się Pani operowała ma OBOWIĄZEK wykonać te badania w ramach porozumienia z NFZ.
Dodałbym, do tych badań szczepienie p/wzw.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg

Witam. Badania przed zabiegiem mają na celu wykluczenie schorzeń uniemożliwiających znieczulenie do zabiegu. Badania jakie muszą być przeprowadzone powinien wykonać oddział zabiegowy przygotowując się do znieczulenia - nie lekarz kierujący ani rodzinny. W razie wątpliwości można spytać w oddziale NFZ