Badania przy diagnozowaniu przyczyn ciągłych zawrotów głowy

Witam; Od pewnego czasu męczą mnie zawroty głowy (mam zniesioną lordozę i chyba dyskopatię C5/C6) czy BPPV. Zdania lekarzy są podzielone, ale powtórki badań nie mogę się doprosić. Jako że trwa to już trochę czasu - powoduje mi to też lęk. Jak odróżnić te zawroty głowy, jakie badania zrobić aby określić przyczynę? Zawroty głowy pojawiają się przy kładzeniu do łóżka; przy obracaniu głowy na bok w łóżku; przy wstawaniu. Pozdrawiam

Podstawowe badania wykonywane podczas diagnostyki zawrotów głowy i w zależności od potrzeby to:
ENG
MRI mózgu z ocena kąta mostowo-móżdżkowego, czasami z kontrastem
usg tt domózgowych
czasami audiogram.

W diagnostyce zawrotów głowy jednak podstawowe znaczenie ma charakterystyka zawrotów, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.