Badania stwierdzające obecność tasiemca szczurzego

Dzień dobry, moja córka ma problem ponieważ powróciła z wakacji na wsi, gdzie u jednej z dziewczynek z którą przebywała pojawiły się objawy tasiemca tzw. szczurzego. Czy są jakiekolwiek metody badań diagnostycznych w celu stwierdzenia obecności tego pasożyta oprócz standardowego "kału na pasożyty"? Czytałem, iż to badanie nie jest w pełni skuteczne w wykryciu tego rodzaju tasiemca. U córki z którą oczywiście pójdę do lekarza pojawił się ból brzucha oraz krew z dolnego odcinka przewodu pokarm.

Aleksander Ropielewski

Kał w kierunku pasożytów jest najlepszym badaniem o ile wykonuje je doświadczone laboratorium. W Gdyni bardzo dobrym ośrodkiem jest Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni Orłowo.