Badania stwierdzające przyczynę wypadających włosów

Mam problem z wypadaniem włosów. Nie martwiłabym się gdyby ich wypadało tak jak jest ogólnie przyjęte, jednak one wypadają non stop. Przy każdym zdjęciu gumki do włosów, przy myciu czy suszeniu jest ich mnóstwo w zlewie czy na podłodze... Jest tak od dłuższego czasu i włosy bardzo mi się przerzedziły, co niestety widać. Proszę o poradę co mogłabym zrobić i na jakie badanie się udać,aby poznać przyczynę tak nadmiernego wypadania włosów.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Terapia naprzemienna przy sterydoterapii

Czy wiesz, na czym polega terapia naprzemienna przy sterydoterapii? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat. O terapii naprzemiennej mówi dr n. med. Anna Pura-Rynasiewicz, dermatolog.

Lek. Bianka Małczuk
73 poziom zaufania

Witam. Wypadanie włosów może mieć bardzo wiele przyczyn. Może być spowodowane czynnikami zewnętrznymi (kosmetyki, zabiegi fryzjerskie, działanie słońca, temperatury), niewłaściwą dietą, stosowanymi lekami bądź też stanami chorobowymi (zaburzenia układu hormonalnego, choroby skóry). Zachęcam do zapoznania się również z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-wypadania-wlosow Jeżeli problem nadal będzie występował zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania może zaproponować wykonanie dodatkowych badań i jeśli zajdzie taka potrzeba skieruje Panią do właściwego specjalisty. Pozdrawiam.

0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty