Badania tarczycy TSH

Witam. Czysto kontrolnie zrobiłem sobie badania tarczycy TSH. Wynik wyszedł powyżej normy 5.09 ulU/mL (norma do 4.2) Dzisiaj zrobilem badanie usg tarczycy, która okazala sie wzorcowa oraz badanie FT3 i FT4. FT3 4.43 pg/ml (norma do 4.4) oraz FT4 1.55 (norma 0.93 - 1.7) Czy powinienem wykonac jeszcze jakies badania? Dodam że mam 24 lata, nie odczuwam zadnych objawow niedoczynnosci tarczycy (suchy skalp i zakola to chyba nie wina tarczycy) Pozdrawiam i dźiękuje za odp. Rafał

Witam Pana,

Jeśli nie ma Pan żadnych dolegliwości , to proszę odczekać 4 tygodnie i powtórzyć badanie. Warto dodatkowo oznaczyć przeciwciała antyTPO i aTG we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz