Badania tarczycy u 57-latki a podejrzenie nowotworu

Płat prawy:63x54x80 mm; lewy:17x17x49 mm, cieśń o grubości 6mm.Płat prawy wypełniony przez bezechowe ognisko na obwodzie nieco hipoechogeniczne.Na granicy płata lewego i cieśni znajduje się nieco hipoechogeniczne, nieco niejednorodne ognisko o wym.8x5x10mm, w części dolnobocznej podobna zmiana.Tarczyca nieco hipoechogeniczna, nieco niejednorodna.Po stronie lewej widoczny hipoechogeniczny węzeł chłonny o wym. 9x4x12mm. Power Doppler tarczyca wykazuje nieco wzmożone przepływy krwi.Czy to rak?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Aby móc odpowiedzieć na Pani pytanie niezbędna jest dalsza diagnostyka. Z wynikiem badania powinna się Pani zgłosić do lekarza, który zlecił jego wykonanie. Zostanie Pani skierowana na biopsję cienkoigłową. Dopiero ocena histopatologiczna wykaże jaki charakter mają uwidocznione w USG zmiany. Na podstawie wyniku his-pat zostanie postawiona diagnoza i wdrożone zostanie odpowiednie leczenie - zachowawcze lub operacyjne.