Badania TSH a planowanie kolejnej ciąży

witam Planujemy z mężem kolejne dziecko.Zrobiłąm badania na TSH,glukozę, toksoplazmoze i cytimegalie.Wyniki ostatniego badania-CMV IgG 99,4 IU/ml (wynik pozywej 14 dodatni), zas CMV IgM 9,30 AU/ml(ponizej 18 ujemny)Prosze o interpretacje wyników, w poprzedniej ciazy wyniki byly ponizej 1.Czy decyzje o ciazy przesunac?czy sa leki ,ktore zmniejsza poziom?czy jest to niebezpieczne dla płodu?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik badania ćmy wskazuje, ze jest Pani odporna na zakażenie wirusem, bo w przeszłości przeszła Pani zakażenie tym wirusem. Nie musi Pani odkładać planów ciąży ze względu na to badanie. Pozdrawiam.