Badania TSH trzeciej generacji u 20-latki

Witam serdecznie, Mam 20 lat. Byłam na badaniach TSH 3-ciej generacji. Wynik: 4,293 ulU/ml, min: 0,38, max: 5,33 . Czy powinien to być powód do niepokoju? Powinnam udać się do specjalisty? Dodam,że od bardzo długiego czasu towarzyszy mi nieustanne zmęczenie i senność, mimo bogatej w witaminy diety i przynajmniej 8h snu.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli będzie Pani planować ciążę to tsh powinno być poniżej 2,5, Pani wynik jest w normie ale skoro występują objawy to należałoby rozważyć włączenie leczenia. Sugeruje wizytę u endokrynologa.
Pozdrawiam