Badania w celu poznania przyczyny ciągłego kataru

Od roku mam niemal ciągle katar. Zastanawiam sie od jakich badan zacząć w celu diagnozy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proponuję zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego. W razie konieczności zostaną przeprowadzone niezbędne badania oraz wystawione skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

Witam,
przewlekły katar może utrzymywać się w wyniku
ostrych, powtarzających się zakażeń wirusowych lub bakteryjnych nosa i zatok przynosowych- najczęściej,
przyjmowania niektórych leków,zmian w budowie anatomicznej nosa-np.skrzywiona przegroda nosa
lub reakcji alergicznych.Proponuję konsultację u lekarza laryngologa.Lekarz po konsultacji zdecyduje,czy będzie Pana leczył czy odeśe na dalszą diagnostykę do alergologa.
Pozdrawiam,Katarzyna Mudel