Badania w ciąży na toksoplazmozę i różyczkę

Witam, mam 24 lata i jestem w 8tyg.ciąży. Właśnie odebrałam wyniki badań, a do ginekol. idę dopiero za tydz. Bardzo proszę o ich interpretację. TOXOPLASMA gondii IgG 64,11 IU/m dodatni z ref.:ujemny: <1,0 dodatni: >lub=30,0 wątpliwy: 1,0-30,0 CMV(Cytomegalia)IgG .>500,0 U/m dodatni z Ref.: ujemny:<0,500 ,dodatni >lub=1,000, wątpliwy 0,500-0,999 RÓŻYCZKA IgG 242,7 IU/m dodatni z Ref. ujemny<10,0 ,dodatni > lub=10,0 Z góry bardzo dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

mam 24 lata i jestem w 8tyg.ciąży. Właśnie odebrałam wyniki badań, a do ginekol. idę dopiero za tydz. Bardzo proszę o ich interpretację. TOXOPLASMA gondii IgG 64,11 IU/m dodatni z ref.:ujemny: <1,0 dodatni: >lub=30,0 wątpliwy: 1,0-30,0
CMV(Cytomegalia)IgG .>500,0 U/m dodatni z Ref.: ujemny:<0,500 ,dodatni >lub=1,000, wątpliwy 0,500-0,999
RÓŻYCZKA IgG 242,7 IU/m dodatni z Ref. ujemny<10,0 ,dodatni > lub=10,0

Z góry bardzo dziękuję.

Witam!

Ponieważ wszystkie przeciwciała IgG są dodatnie, dla prawidłowej interpretacji wyników (wykluczenia świeżego zakażenia którąkolwiek z wymienionych chorób) należy wykonać badania miana przeciwciał w klasie IgM, ponieważ tylko świeże tzn. aktywne zakażenia w czasie ciąży różyczką, cytomegalią bądź toksoplazmozą wymagają specyficznego postępowania.

Zwłaszcza wskazane jest oznaczenie IgM w kierunku cytomegalii, ponieważ miano IgG jest bardzo wysokie, co może wskazywać na aktywną infekcję. Proszę przedstawione wyniki skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!