Badania w kierunku chlamydia trachomatis a wskazania do stosowania antybiotyku

witam. mój wynik badania na chlaydię trachomatis to: przeciwciała 3,56 w kl IgG [RU/ml] czy wynik jest zły? czy muszę iść do lekarza po antybiotyk? o czym świadczy mój wynik? będę wdzięczna za wyjaśnienie.

Aleksander Ropielewski

Wynik świadczy o kontakcie z chlamydią w przeszości. Nie jest wskazaniem do leczenia. Bardziej wiarygodne dla postawienia rozpoznania będzie badanie DNA chlamydi (pcr) - koszt ok. 150 PLN.