Badania w kierunku chorób metabolicznych

Dzień dobry, diagnozuję się w kierunku choroby metabolicznej, związanej ze złym wydzielaniem/ reagowaniem na insulinę. W tym celu endokrynolog zlecił mi badanie poziomu cukru kilka razy w ciągu dnia. Jakie są DOLNE widełki poziomu cukru we krwi po posiłku, bo wszędzie czytam o górnych (140 mg/dl) i hiperglikemii, ale nigdzie nie znajduję dolnych. Czy to możliwe, żeby objawy hipoglikemii występowały przy wartościach cukru 78-94 mg/dL? Nie mam nigdy hiperglikemii, a cukier po posiłku... spada.

Lek. Katarzyna Szymczak

Z reguły objawy hipoglikemii obserwuje się przy wartości glukozy ok 50-40 mg/dl/