Badania w kierunku demencji

witam.mój ojciec ma 73 lata i coraz wieksze problemy z pamięcią zapomina co np,robił kilka minut temu,gdzie w szczecinie można zrobić jakieć badania w kierunku demencji i jak podejść ojca żeby się zgodził.

Najlepiej skorzystać z pomocy Poradni Zdrowia Psychicznego (psychiatra skieruje na badania psychologiczne, które określą poziom zaburzeń). Można zacząć od wizyty domowej lub spotkania z geriatrą, który zachęci ojca do rozpoczęcia leczenia.