Badania w kierunku nietolerancji glutenu

Podejrzewam, że jestem uczulona na gluten. Proszę doradzić mi jakie powinnam zrobić badania w laboratorium by to sprawdzić. Lekarze mnie zbywają, a sama nie wiem które badanie będzie najkorzystniejsze. Być może jest takie które wykluczy od razu celiakię. Z góry dziękuję za odpowiedz.

 Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

W takim razie odsyłam Panią do tej strony, czyli do źródła;)
http://www.celiakia.pl/diagnoza/

pozdrawiam
Sylwia Ogrodowczyk
dbamodiete.pl

Badania przede wszystkim nie wykonujemy wtedy gdy jesteśmy na diecie bezglutenowej ponieważ nie będą wiarygodne. Proponuję określić przeciwciała przeciwko endomysium mięśni gładkich (EmA), przeciwko transglutaminazie tkankowej (tTG), przeciwko deamidowanej gliadynie (DGP lub GAF), a ostateczną diagnozą jest biopsja jelita cienkiego.