Badania w kierunku poziomu jodu

Witam. Jakie badania wykonać aby sprawdzić czy organizm prawidłowo pobiera i wykorzystuje jod do prawidłowej pracy tarczycy. Jakie badania powinienem wykonać ?. Pozdrawiam i proszę odp.

Witam,

Wystarczy oznaczyć poziom hormonów tarczycy. Jeśli jest prawidłowy, to znaczy, że ma Pani wystarczającą ilość jodu w diecie co wystarcza do produkcji niezbędnej ilości hormonów tarczycy. Sól w Polsce jest jodowana od lat 90-tych, więc niedobory jodu zdarzają się obecnie bardzo rzadko.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz